Українське КІНО
Пятниця, 29.03.2024, 18:47
Меню сайту
Категорії розділу
Статті [4]
Законодавство [2]
Нормативно правові акти, що діють в УКРАЇНІ та за її межами...
Конструкція творчого процесу [6]
Сконцентровано загальну інформацію
Пошук
Колеги
...
Колекція українських шрифтів каталог сайтів Пиши українською
Головна » Статті » Конструкція творчого процесу

Як зняти фільм? Виробничий цикл.

У кожній великій кіностудії є люди, які цілими днями займаються тільки тим, що читають такі сценарії іі відсіюють різне «сміття», яким ви могли б і скористатися. Довіртесь своїм відчуттям, і якщо вам здалося , сценарій вартий того, то, можливо, воно так і є.

Таке враження, що зараз всі хочуть потрапити в кінобізнес, займатися створенням кінопродукції і стати, найменшою мірою, Стівеном Спілбергом. І хоча кіноіндустрія – це дуже жорстка і місцями жорстока галузь, є люди, які хочуть займатися режисурою, покладаючись лише на удачу.

Тому, якщо у вас завалялось трохи зайвих грошей (насправді, краще більше, ніж менше), а також безмежне бажання, то доводимо до вашого відома кілька простих порад як стати тим самим тираном, який кричить «камера стоп».      

Гадаю ви помітили, на початку всіх голлівудських фільмів пишеться імя продюсера фільму – це людина, яка насправді працює на кіностудію. Він отримує максимальну підтримку таких відомих студій як Paramount Pictures, Twentieth Century Fox і тому подібне. А от у вас не буде таких привілеїв чи виходу на таких людей. Ви почнете з нуля і вам доведеться платити персоналу і акторам та надіятись, що ваші зусилля будуть достатньо ефективні і, що ще більш важливо, професійні, щоб їх помітили.

Варто також визначити основні етапи, через які доведеться пройти починаючому кіно магнату.

Вибір сценарію

Якщо ви тільки не збираєтесь знімати документальний фільм, то вам знадобиться сценарій. Легше сказати, ніж зробити, адже таке враження, що в кожного є свій «найкращий сценарій». У кожній великій кіностудії є люди, які цілими днями займаються тільки тим, що читають такі сценарії іі відсіюють різне «сміття», яким ви могли б і скористатися. Довіртесь своїм відчуттям, і якщо вам здалося , сценарій вартий того, то, можливо, воно так і є.

Однак не забувайте, що масштаби стрічки диктуються бюджетом. Щоб не завищувати витрати на фільм, краще обрати стриманий, насичений діалогами сценарій. Більшість авторів сценаріїв акредитовані в Американській гільдії письменників, відповідно вам потрібно почати пошук саме в цій організації.

Найняти знімальну команду.

Першим кроком після вибору сценарію є пошук продюсера. Ви, будучи саме тією людиною з грошима, залишите за собою ексклюзивні права, хоча при цьому ви не будете проводити день за днем, працюючи над фільмом. Продюсер, з іншого боку, це саме той, хто буде займатися усім процесом; він почне повільний процес пошуку тих людей, яких ви бачите в списку, який демонструється в кінці фільму: допоміжний склад акторів, помічники оператора, супервізор сценарію тощо.

      Більшість таких людей входять до різних гільдій і союзів, тому краще почати пошук персоналу саме з них.

         Без сумніву до початку зйомок потрібно найняти і інших людей, наприклад, асистента режисера, який відповідає за підбір акторів, керівника виробництва (він буде слідкувати за бюджетом і щоденним графіком виконання), людину, яка буде визначати, де буде зніматися та чи інша сцена відповідно до сценарію, а також дизайнера виробництва (людина, яка займається створенням декорацій, костюмів і гриму). Звучить це все доволі моторошно, але за допомогою компетентного продюсера все повинно пройти безболісно.

Пошук режисера

Це, можливо, головний етап всього процесу – знайти режисера, якому буде належати основний успіх (або провал) вашої картини. Також як і у випадку із сценаристом, режисер, скоріше за все, є членом спеціальної організації, яка виступає в ролі правозахисника кінорежисерів (у США це Гільдія режисерів Америки; в Канаді – Гільдія режисерів Канади). У більшості кінорежисерів є так звана коротка презентація всіх його найкращих робіт, які ви і ваш продюсер повинні використовувати для визначення режисера, який зможе найкращим чином втілити ваш сценарій в життя.  

Не забувайте, що ваш режисер не буде мати права остаточного рішення по фільму – таку можливість мають тільки справді великі режисери, наприклад, Спілберг, Скорсезе, Тарантіно, Нолана, Річі.

Підбір акторів

Асистент режисера, який відповідає за підбір акторів, відправить запити у відповідні гільдії і різноманітні журнали, газети, сайти. Після цього йому доведеться здійснити важкий відбір потрібних акторів із десятків претендентів. Почнеться процес прослуховування.

Претендентів попросять підготувати кілька сторінок із сценарію і зіграти на сцені перед невеликою групою людей, яка зазвичай складається із продюсера, режисера і асистента режисера по підбору акторів.

Асистент режисера буде використовувати свій досвід для вибору найкращих кандидатур на ту чи іншу роль в фільмі, однак вирішальне рішення завжди залишається за режисером і продюсером.

Як тільки вибрано підходящий акторський склад, настає час для визначення відповідної оплати їх праці. Дані переговори зазвичай проходять з агентами і менеджерами, але, скоріше за все, ви не будете платити більше, ніж закладено в шкалі витрат.

Знімальний процес

От ту вже ваша участь зводиться до мінімуму. Ви вже найняли режисера, знімальну команду, режисера, отож нехай вони починають відпрацьовувати свої гроші. Наступні кроки повинно здійснювати щоденно: створення (і в деяких випадках зруйнування) декорацій, репетиції і робота з акторами, проявка матеріалу, знятого за минулий день (не потрібно, якщо знімаєте на цифрову камеру), і, можливо, проведення вечірок по закінченні зйомок.

Робота над відзнятим матеріалом

Після зйомок вам доведеться виконати величезний обсяг роботи з кілометрами відзнятого коричного і не дуже матеріалу. Настав час для залучення монтажера – людини, яка зробить відзнятий матеріал схожим на повнометражний фільм. Ваша участь тут також мінімальна, хоча за вами завжди залишається право давати поради і робити пропозиції, адже режисеру, без сумніву, потрібен час для спільної роботи з монтажером, щоб правильно спів ставити всі сцени.

Залежно від того, якими повноваженнями ви і ваш продюсер наділили режисера, потрібно прийняти рішення про фінальну версію фільму. Хорошою ідеєю буде запросити компетентних глядачів, щоб визначити, які сцени в фільмі вийшли добре, що варто переопрацювати.

Розповсюдження фільму

Це, без сумніву, найважча і найбільш невдячна робота в усьому процесі. Кожен рік зявляються тисячі повнометражних фільмів незалежних виробників, тому новачкам все важче збути свою продукцію. Спершу, можливо, варто взяти участь в кінофестивалі, де ваш фільм можуть помітити і оцінити представники великих кіностудій. 

Звичайно, є і інші способи зробити так, щоб ваш фільм помітили. З розвитком соціальних мереж MySpace і YouTube, багато режисерів використовують Інтернет для розповсюдження своїх фільмів по всьому світу.

Створення фільмів

Не дуріть себе – причина, через яку дана пропозиція не надихає, так це що на насправді це невдячна справа. Кожен рік тисячі майбутніх незалежних режисерів намагаються потрапити до Голівуду, і тільки в деяких із них це виходить. Багато важкої роботи і наполегливість – це те, що допоможе вам добитися успіху.

Стаття підготовлена спеціально для Молодіжного порталу Xage.Ru

 

                                                                                 переклав Олександр Солонько




Джерело: http://xage.ru/comments.php?id=2241
Категорія: Конструкція творчого процесу | Додав: Alex1648 (11.04.2012) | Автор: Олександр солонько E
Переглядів: 4946 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
...
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування
ВИ?

Результати
Архів опитування
Всього голосувало: 149
Обговорити на форумі
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright QSAR © 2024 - 2009