Купити цифрову відеокамеру - справа проста, а от вибрати на полиці потрібну дуже не просто. З вигляду всі відеокамери майже однакові: компактність, чорний або сріблястий забарвлення, зручний поворотний дисплей - ось, мабуть, і всі зовнішні «ознаки відмінності». То яку ж купувати? Ту, що дорожче? Або, навпаки - найдешевшу?
Перш за все, відеокамери розрізняються між собою форматом запису:
DVD Відеокамери
Відео пишеться безпосередньо на DVD-диск, який, по витяганню з пристрою, можна тут же проглянути у традиційному дисковому відеоплеєрі або на комп'ютері. Кращий варіант для тих, хто не збирається возитися з монтажем знятого відео, а вважатиме за краще «швидкий перегляд».
Ціна: $ 270-850
MiniDV відеокамери
Запис здійснюється на спеціальну касету. Плюс - відмінна якість відео (найкраще з усіх можливих варіантів), дешевизна носіїв, невисока вартість камери. Мінус - обов'язковий монтаж, редагування на комп'ютері (для ПК або ноутбука при цьому принципово наявність порту FireWire)
Ціна: від 200 $ і вище
Відеокамери з записом на жорсткий диск (HDD)
Зручний варіант для всіх, хто «дружить» з комп'ютером. Запис ведеться на вбудований жорсткий диск (приблизно такий же як і в комп'ютері), потім відео без всякої конвертації легко переноситься на ПК для подальшої редакції або перегляду. Один з найпопулярніших сьогодні форматів для любительської зйомки - правда, і найбільш дорогою.
Ціна: $ 380-1500
Відеокамери з Flash-пам'яттю і гібриди
В якості носія запису тут використовуються зовнішні карти пам'яті (найчастіше формату SD, знайомого багатьом фотолюбителям). Правда, накупити з десяток карток, вирушаючи у відпустку, не вийде - flash-пам'ять не так вже дешева. Існують також гібридні моделі, що записують відео, як на зовнішню, так і на вбудовану пам'ять. Звичайно, такі «універсали» коштують набагато дорожче - як-не «два в одному».
Ціна: $ 230-1200
Визначившись з форматом запису, зверніть увагу ще на кілька параметрів майбутньої відеокамери:
Розмір матриці Зазначається у дюймах (наприклад, 1 / 6). Чим він більший, тим якісніше зйомка і дорожче камера. Тому, камера з матрицею 1 / 3''набагато краще, ніж 1 / 6''. Стабілізатор зображення Бажана умова для будь-якої відеокамери - в разі його відсутності картинка може тремтіти. Краще, звичайно, оптичний (хоча іноді непоганий і електронний - особливо цим можуть похвалитися відеокамери Sony). Оптичний зум Параметри збільшення вибирайте самі - залежно від завдань. Знімаючи діточок у басейні, зовсім не обов'язково користуватися 30-кратним збільшенням. Зате для зйомки покинутого замку, до якого не підібратися впритул, така можливість дуже знадобиться. Бренд На сьогоднішній день ринок монополізований всього чотирма фірмами - це відеокамери Canon, Sony, Panasonic і JVC. Тому вибір виробника - як то кажуть, «питання релігії». А от наявність аналогових входів, вбудованого спалаху, режиму веб-камери або додаткових монтажних ефектів не так уже й важливо - їхня присутність в камері нічим не прикрасить картинку, зате істотно підніме ціну. Якщо ж проблема вибору не вирішена до кінця, спробуйте протестувати кілька камер прямо в магазині, при однакових умовах зйомки. Найчастіше це дає можливість остаточно визначитися з покупкою ... і замовити її в інтернет-магазині, де вона обійдеться на 20-30 доларів дешевше.
|